logo Tyfloservis - návrat na úvodní stranu

Archiv aktualit

Běžíme pro Tyfloservis - Pražský mezinárodní maratón

Chtěli byste udělat nejenom něco pro své zdraví, ale také podpořit nevidomé a těžce slabozraké lidi na jejich cestě k samostatnému a nezávislému životu? Pokud Vaše odpověď zní ano, kontaktujte nás a zakupte si startovní číslo na Hervis 1 Maraton Praha či Volkswagen Maraton Praha. Oba závody patří do seriálu Pražského mezinárodního maratonu, který byl zařazen mezi 10 nejkrásnějších maratonů světa právě i proto, že celou dobu svého trvání podporuje kulturní a charitativní projekty. Neopakovatelné scenérie Prahy vytváří atmosféru, která láká každoročně tisíce běžců zdolat tuto krásnou trať. Přispět však můžete nejenom zakoupením startovního čísla a účastí na maratónském běhu, ale také tím, že se sami budete snažit získat podporu pro svůj běh a tím i pro Tyfloservis, o.p.s. mezi svými přáteli a známými. Touto podporou pak pomůžete ke zvýšení kvality života těžce zrakově handicapovaných lidí a k jejich začlenění do běžné společnosti.

Tisková zpráva (pdf; 156 kB)

Kontakt: Petra Šanderová
sanderova@tyfloservis.cz
tel.: 221 462 367; 608 572 383

Pražský mezinárodní maraton

Tyfloservis, o.p.s. je již druhým rokem oficiální partnerskou organizací charitativního projektu Pražského mezinárodního maratonu (PIM). Stal se jím na popud naší podporovatelky paní hraběnky Mathildy Nostitz díky vstřícnosti PIM.

PIM byl zařazen mezi 10 nejkrásnějších maratonů světa právě i proto, že celou dobu svého trvání podporuje kulturní a charitativní projekty. Spojuje nás vědomí o nezbytnosti pohybu jak fyzického, tak mentálního pro každého člověka. Koneckonců jeden z našich programů základní rehabilitace je výuka prostorové orientace a samostatného pohybu lidí nevidomých a slabozrakých.

Podpořit nás můžete Vaším přihlášením se pomocí formuláře (pdf; 55,4 kB). Jiné formy podpory jsou také vítány.

Kurz efektivního využívání zraku a práce s optickými pomůckami

Umíte efektivně využívat Váš zrak?

Umíte používat optické pomůcky ke čtení i na dálku?

Chcete se pobavit?

Zveme Vás na kurz efektivního využívání zraku a práce s optickými pomůckami, který se uskuteční v pondělí 2. 11. 2009 v TyfloCentru, o.p.s. v Pardubicích od 10 do 11:30 hodin.

Kurz je otevřen pro šest zájemců, kteří se chtějí zdokonalit ve využívání zeslabeného zraku a v práci s optikou.

Kurz bude probíhat hravou formou pod vedením zrakových terapeutek z Tyfloservisu, o.p.s. Mgr. Daniely Morávkové a Mgr. Kristýny Drtílkové.

Do kurzu se přihlašujte na tel. 608 572 341 nebo 774 572 342.

Výroční zpráva 2008

Pražský mezinárodní maraton

Tyfloservis, o.p.s. se letos poprvé stal na popud naší podporovatelky paní hraběnky Mathildy Nostitz jednou z oficiálních partnerských organizací charitního projektu Pražského mezinárodního maratonu (PIM).

PIM byl zařazen mezi 10 nejkrásnějších maratonů světa právě i proto, že celou dobu svého trvání podporuje kulturní a charitní projekty. Spojuje nás vědomí o nezbytnosti pohybu jak fyzického tak mentálního pro každého člověka. Koneckonců jeden z našich programů základní rehabilitace je výuka prostorové orientace a samostatného pohybu lidí nevidomých a slabozrakých.

Pro letošek sice nemáme své zástupce v hlavním maratonském běhu, ale s heslem „I málo je někdy dost“ se naše kolegyně Barbora Šedivá projede na zábavné 6,5 km dlouhé In-line Party. Chcete-li nás jejím prostřednictvím podpořit finančním darem, můžete využít Bankovní spojení: Václavské nám. 16, 111 21 Praha 1, č. ú.: 1941297349/0800 a použít variabilní symbol jejího startovního čísla 99. Jiné formy podpory jsou také vítány.

Navštívit nás a naši sesterskou organizaci Středisko výcviku vodicích psů můžete na stánku Maraton Sport Expo 7. - 9. 5. v Praze v Průmyslovém paláci, stánek č. 38 (http://www.praguemarathon.com) nebo v kterémkoliv z našich středisek.

A příští rok? To už budeme mít vlastní běžce i štafetu, přidáte se?

Benefiční koncert S jarem za ruku - VIII. ročník

Úterý 2. června 2009 od 19: 30 hod., Obecní dům Sladkovského sál

Hudební soubor Musica Florea představí barokní program, který je sestaven z hudby J. D. Zelenky a jeho současníků.

Uvádí: Martin Kupka

Výtěžek z koncertu je věnován na rehabilitaci nevidomých a slabozrakých osob. Děkujeme za podporu.

Koncert je pořádán pod záštitou hraběnky Mathildy Nostitz a ministra Michaela Kocába.

Na koncert srdečně zvou spolupořadatelé: Obecní dům v Praze a Tyfloservis, o.p.s.

Vstupné: 250 Kč, zlevněné (ZTP a ZTP/P): 100 Kč

Vstupenky zakoupíte: KIS Obecního domu v Praze,
Tyfloservis, o.p.s. Krakovská 21

Objednání vstupenek je možné na tel čísle: 221 462 367

Jste srdečně zváni a těšíme se na Vaši návštěvu.

grafická verze pozvánky na koncert

Představení o Radoušovi ve prospěch Tyfloservisu Plzeň

V pátek 5. 9. 2008 se ve večerních hodinách na hradě Radyni odehrálo benefiční představení, jehož výtěžek ve výši 6.142 Kč byl předán krajskému středisku Tyfloservis, o.p.s. v Plzni. „Balada o Radoušovi aneb O Radoušově přežalostném žití píseň strašlivá“ byla divákům představena již popáté, a to společně s unikátními kulisami akadem. malíře Vladimíra Havlice. V dobových kostýmech a na repliky historických nástrojů zahráli a zazpívali Jitka Kubištová, Milan B. Karpíšek a Přemysl Kubišta. O Radouše letos projevilo zájem rekordní počet návštěvníků, což se projevilo i na výši finančního daru pro Tyfloservis. Pro zpříjemnění atmosféry bylo podáváno svařené víno, finance z prodeje vína byly nakonec také součástí výtěžku věnovaného na služby pro nevidomé a slabozraké. Děkujeme organizátorům za příjemný večer. Byl to pro nás nevšední zážitek.

Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé v Praze

Srdečně zveme na den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé v Praze, Krakovská 21, který se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu 2008 od 9:00 do 18:00 hodin. Podrobnosti naleznete v pozvánce (pdf; 75,8 kB).

Bílá pastelka

15. 10. 2008 proběhne veřejná sbírka Bílá pastelka, jejíž výtěžek bude použit na speciální výukové programy pro zrakově postižené. Více informací najdete na www.bilapastelka.cz nebo v tiskové zprávě (pdf; 69,4 kB).

Překážková dráha poslepu aneb vyzkoušejte si, jaké to je NEVIDĚT

Divadelní festival MEZI PLOTY 2008

31. 5. a 1. 6., 13 – 18 hod, v areálu psychiatrické léčeny Praha - Bohnice

I letos se Tyfloservis, o.p.s. zúčastní divadelního festivalu Mezi ploty (v rámci Jarmarku chráněných dílen). Budete si moci pomocí klapek na oči vyzkoušet běžné každodenní situace bez pomoci zraku. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pozvánka na benefiční koncert S jarem za ruku

Koncert se uskuteční ve středu 23. 4. 2008 od 19.00 v Sladkovského sále Obecního domu v Praze, vystoupí Daniel Hůlka a Lubomír Brabec.

Pozvánka v pdf ke stažení (278,5 kB)

Pozvánka na Den otevřených dveří

Zveme Vás na Den otevřených dveří dne 15. 11. 2007 od 9:00 do 18:00 hodin

Seznámíte se s metodami nácviku samostatné chůze, stolování, vaření, vlastnoručního podepisování nebo čtení a psaní slepeckého Braillova písma, stejně jako se speciálními optickými pomůckami a kamerovými lupami pro osoby s těžkým zrakovým postižením.

Speciální nabídkou v Praze je možnost návštěvy TEMNÉ ČAJOVNY, která pro Vás bude otevřena v 1, 5 patře v Domě služeb pro nevidomé v Krakovské 21. Budete si moci vychutnat horké i studené nápoje v naprosté tmě – pouze prostřednictvím zvuků, chutí, vůní a doteků.

Je tu další ročník soutěže v sebeobsluze A JE TO!

Již čtvrtým rokem proběhne v OLOMOUCI při příležitosti Dne nevidomých soutěž v sebeobsluze.

Pro odvážné soutěžící jsou opět připraveny 4 disciplíny. Přijdou si na své ženy i muži, o překvapení nebude nouze.

Cílem soutěže je pobavit se, prověřit si své schopnosti a způsob řešení v nejrůznějších životních situacích. Nikdy totiž nevíte, s čím se na své cestě životem potkáte…

KDY? 24. 11. 2006
KDE? TYFLOSERVIS OLOMOUC
ZAČÁTEK? v 9.00 hod.
PŘEDPOKLÁDANÝ KONEC? 14. 00 hod.
ZÁPISNÉ? Drobné občerstvení (jako každým rokem )

Budeme rádi, když nám potvrdíte svou účast, ať víme, na kolik soutěžících se můžeme těšit.

Kontaktovat nás můžete na tel. číslech : 585 428 111 (Tyfloservis Olomouc), 776 212 342 (Mgr. Haiclová Veronika) nebo na e-mailové adrese : olomouc@tyfloservis.cz

Doufáme, že přijedete s dobrou náladou a občerstvením a odjedete s drobnými cenami a úsměvem na rtech!

VII. benefiční koncert Tyfloservisu POZDRAVENO BUDIŽ SVĚTLO

HRADIŠŤAN, umělecký vedoucí Jiří Pavlica

7. 10. 2007 v 19.30 hodin, Městské divadlo Zlín

Výtěžek koncertu bude věnován na úhradu služeb a pomůcek pro zrakově postižené

Koncert podpořili:

Změna adresy

Dvě krajská střediska Tyfloservisu se stěhují na novou adresu:

BRNO (od 1. července 2007)

Kamenomlýnská 124/2, 603 00
tel.: (+420) 541 212 810, e-mail: brno@tyfloservis.cz

LIBEREC (od 1. srpna 2007)

Palachova 504/7, 460 01
tel.: (+420) 485 109 990, e-mail: liberec@tyfloservis.cz

Pozvánka na benefiční koncert pro nevidomé S jarem za ruku

Koncert proběhne 22. 5. od 19:30 ve Sladkovského sále Obecního domu v Praze.

Vyzkoušejte si, jaké to je NEVIDĚT

Divadelní festival MEZI PLOTY 2007
26. a 27. května, 13 – 18 hod, v areálu psychiatrické léčeny Praha - Bohnice

Stejně jako v minulých letech se i letos Tyfloservis, o.p.s. zúčastní divadelního festivalu Mezi ploty. V rámci Jarmarku chráněných dílen si návštěvníci budou moci osobně vyzkoušet, jaké to je alespoň chvíli nevidět.

Ukázka z cvičné překážkové dráhy - účastník si za dohledu instruktorky prostorové orientace zkouší sejít schody poslepu. Život lidí se zrakovým postižením bude přiblížen jednak ve stánku, kde si bude možné napsat jméno v bodovém písmu, zahrát si poslepu domino, složit dřevěné puzzle a prohlédnout hmatové obrázky. Další ukázkou bude cvičná překážková dráha, kterou si návštěvníci budou moci projít v klapkách s bílou hůlkou a vyzkoušet si několik běžných každodenních situací (např. odemykání, nalévání, rozpoznávání času na hodinkách apod.). V minulých ročnících byla velmi oblíbená a v roce 2006 ji navštívilo 217 lidí.

Věříme, že takováto akce má pozitivní vliv na informovanost široké veřejnosti o problematice života se zrakovou vadou. Vlastním zážitkem si každý uvědomí, jaké problémy musí slabozrací a nevidomí lidé překonávat. A díky tomu možná příště dokáže někomu správně pomoci.

Zpět na Aktuality


Copyright © Tyfloservis, o.p.s. 2005-20
Přepnutí grafické a textové verze | Prohlášení o přístupnosti